KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12166576
nr 1216 6576
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Djurgården vin djurgårdsbrunn, 1955. Olja på pannå, signerad, 16x21
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 12 november 2018
kl 19:13:08
8/11 19:05:13
100 kr
12/11 19:02:38
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson